Please Choose Your Language
За нас
Вие сте тука: Дома » За нас

 За Феилонг

 Апарати за домаќинство Feilong - од 1995 година произведува и луксузни и ниски ценовни апарати со висока вредност на глобалниот пазар.Нашите главни производи се: Машини за перење и двојни кади и врвни натоварувачи. Фрижидери вклучувајќи ретро , ​​компактен, подлога, маса, двојна врата, тројна врата и рамо до рамо.Замрзнувачи кои вклучуваат домашна употреба, комерцијална употреба, една врата, двојна врата, тројна врата, врата со пеперутка, ултра ниска температура, стаклена врата и острови од супермаркет. LED телевизори и DLED и ELED со 4k и 8k способности и комерцијална витрина и производи за дофат.
 
Феилонг ​​поседува вкупно 4 фабрики, нашите главни фабрики се лоцирани во Цикси со фабрики во Хенан и Суќиан за да се овозможи огромна достапност на пристаништа за да се најде најдобриот начин за испорака на стоки до вас - ФОБ Нингбо, ФОБ Лианјангганг, ФОБ Шангај и ФОБ Кингдао се нашите најпопуларни пристаништа.Со вкупно земјиште од 900.000 квадратни метри, моментално сме во процес на изградба на нашата 5-та фабрика која треба да биде завршена во 2024 година.
 
Горди сме што постојано се шириме низ целиот свет за да се осигураме дека нашата визија и мисија се завршени и дека ќе станеме водечки светски снабдувач на компактни големи апарати.Веќе работиме со над 130 земји и преку 2000 брендови ширум светот, кои имаат доверба во нашата експертиза.

Нашата мисија, која со сигурност ја прифативме - е да создадеме удобен живот без стрес и за нашите клиенти и за клиентите таму!Производи кои се лесни за употреба, хигенски и со добар квалитет, како и услуга за клиенти што ја отстранува главоболката од извори.

Нашата визија и нашата граница се - секогаш да бидеме посакуваното место за да ги одржуваме вашите производи безбедни и свежи и да уживате во нив најмногу со семејството, пријателите и соработниците.Сакаме да бидеме број 1 извозник на апарати во светот до 2030 година и ни треба вашата помош за да ја исполниме нашата визија што ве прави најинтегрален дел од нашиот тим.

Нашите фрижидери гордо се продаваат во најголемите светски трговци на мало, вклучително Walmart и некои од најголемите светски брендови како што се Hisense и Meiling...

Нашите фабрики се од светска класа и нашите системи за контрола на квалитетот го следат оној на најголемите светски производители на автомобили за да обезбедат фантастично систем за управување со квалитет и производство.Фокусирани сме на победување, подобрување и наскоро да ја водиме тековната иновација во индустријата за ладење со неколку патенти за производство и дизајн.

Целиот наш тим за производство и дизајн е експерт во областа.Уште поважно, ги слушаме нашите клиенти за да се осигураме дека тие не се задоволни само со нашите производи, за да можат уште повеќе да им го олеснат животот.

Талент - извидување и можности

Феилонг ​​ја гледа вредноста и потенцијалот да има врвен оддел за човечки ресурси и ги имитира нашите европски братучеди во многу од неговите структури.Персоналот на Феилонг ​​се сите идеолози и практичари кои работат заедно во опкружување кое ја зајакнува душата со цел да ги усоврши вештините, да ги зајакне способностите, да го просветли потенцијалот и да го мотивира духот.Имаме такво колективно заедништво што делува како инфекција која се пренесува низ нашиот синџир на снабдување и се пробива врз нашите клиенти, а тоа исто така помогна да се постигне довербата и поддршката на клиентите со извонреден професионален дух и одлични специјализирани вештини!
Стратешки партнери ----Ако сте конкурентен тимски играч кој сака да биде најуспешната личност, тогаш Феилонг ​​е за вас.
 
Доколку сакате да се придружите на нашиот прекрасен тим, испратете копија од вашето CV и вашето пропратно писмо на:ping@cnfeilong.com.
 
 • Троица
  Фејлонг
  Талентот, пазарот и менаџментот се „Троица“ што ќе и овозможи на Feilong Group да преовладува во својата највисока остварлива цел.Професионализмот на персоналот и колективниот посветен дух ја промовираат стратегијата на нашето претпријатие да биде што е можно поефикасна и да ги спроведе промените брзо, со непречена транзиција и да продолжиме на нашиот пат кон успехот.Ние имплементираме стратешко прилагодување за да го подобриме квалитетот на работната сила преку извидување таленти на врвните универзитети низ областа и преку уникатен систем за регрутирање и селекција.Со цел да го подобриме секој член на работната сила, ние осигуруваме дека секоја позиција има шанса и одговорност да има големо влијание врз нашата стратегија на претпријатието со предлагање и имплементирање на идеи без разлика дали е член на раководството на просечниот работник во фабриката.Нудиме фантастичен систем на награди што ги покажува специфичните таленти на поединците кои се откриени за време на нашите месечни прегледи и доколку таквите нови идеи и вештини се веродостојни, таквите растечки таленти ги наградуваме на повеќе начини од зголемени плати, обука, сертификација, изложеност и бонуси во зависност од тоа колку е профитабилна идејата.
 • Збогатете го вашиот оператор
  Фејлонг
  Ако сакате да ја програмирате и збогатите вашата професионална кариера, побарајте сигурен начин да ја искажете својата способност, да ве сметате за предност, а не како бројка, вашето слободно размислување нека биде поттикнато и наградено наместо да се омаловажува и се надевате дека ќе имате успешна и просперитетна кариера тогаш Феилонг ​​е разумниот и логичен избор за вас.

  Ако ви се даде оваа шанса, не ја трошете, тоа е многу возбудлива шанса да ја развиете вашата кариера овде.Сега бараме личности кои се храбри во пионерството и се надеваат дека таму ќе покажат таленти, кои се полни со идеи, кои имаат храброст да предизвикаат, конечно луѓе кои можат да го најдат тоа посебно поле на клиенти и да ги соберат цела година. како да се осигура дека џебовите се дебели и промоцијата ќе биде неизбежна.
 • Професионални награди  
  Фејлонг

  Како приватно претпријатие кое брзо се развива, Феилонг ​​ги изучува и ги искуси најдобрите менаџерски вештини и концепти и теории и навистина обезбедува валидни и идеални решенија за клиентите!
  Нашата цел е да обезбедиме не само многу конкурентна плата на работниците, туку и можности за развој на кариера, така што работниците никогаш не стагнираат во меланхолија.Овде, ќе добиете многу различни шанси за само-напредување и доминантна средина за учење, а потоа вашиот пат кон напредување низ ранговите на унапредување ќе се искачи на вас пред да знаете.
  Во работата, ќе учествувате во воспоставувањето или спроведувањето на стратегиите на претпријатието во различни аспекти и ќе ви се даде шанса да се напрегате како талент што сте.Потоа ќе откриете дека вашите должности ќе бидат продолжени додека не бидете одговорни за цел проект кој бара лидерски вештини, вештини за преговарање и шанса самостојно да доминирате на пазарот.За време на вашиот пат кон развој, ќе има пораст на високото раководство.Вие дури и не мора да се грижите за луѓето кои работеле подолго од вас, бидејќи нашата компанија се заснова на перформансите, а не на времето, иако постои врска до тоа колку долго сте во бизнисот и вашите перформанси, но оваа врска често се прекинува. од жешките новодојденци.Ајде да видиме дали сте еден од нив!

 • Олицетворение на вредност
  Фејлонг
  Нашата цел со нашиот персонал е иста за нашите клиенти, да ги збогатиме животите таму, да ги подобриме средини и да го подобриме нивниот животен стандард.Затоа нудиме многу над просекот во индустријата во платите и се грижиме за нашиот персонал да се грижи, да им понуди дополнителна обука и да им даде можности за кои никогаш не можеле да сонуваат.
  Знаеме дека персоналот е мускулот на нашата компанија и како што растеме по раст, така треба и тие и токму така се однесуваме кон член на персоналот - како еднакви, но со еднаквост доаѓа и одговорноста.
   
  Овде можете да уживате во низа бенефиции како што се социјално осигурување, соба и пансион, транспорт, медицинска нега, бенефиции од храна и одржување на фа

 Збор од извршниот директор

Моја привилегија е да ги предводам визијата и активностите на Групацијата Феилонг, која првпат ја започнав во 1995 година.Овој раст може да се припише главно на доследната примена на нашите основни принципи на деловното работење - имено придржувањето кон нашиот одржлив и профитабилен деловен модел и усогласувањето на долгорочните цели на нашата Групација со нашите основни вредности.
 
Фокус на клиентите
Да се ​​биде успешен во бизнисот бара целосен фокус.Знаеме дека нашите клиенти секојдневно се среќаваат со промените и мора да ги исполнат своите цели, често под екстремен временски притисок, без да бидат одвлечени од секојдневните проблеми со донесувањето одлуки.

Сите ние што работиме за Feilong Group се стремиме да придонесеме за обезбедување на најдобрите услуги во индустријата и тоа го правиме со едноставно слушање на барањата и потребите на нашите клиенти или давајќи им информиран совет за совршен производ за нив и со тоа давајќи им непобедлив квалитет на Сервис.Работиме во тесна врска со сите наши клиенти за да можеме постојано да демонстрираме дека Feilong Group е доверлив партнер.

  Ние признаваме дека најважниот член на нашата компанија се нашите клиенти. Тие се самиот столб што му овозможува на нашето тело да стои, со секој клиент треба да се справиме професионално и сериозно без разлика како изгледаат лично или дури и ако само ни испратат писмо или ни се јават;
Клиентите не преживуваат од нас, но ние зависиме од нив;
Клиентите не се иритации кои пукаат на работното место, тие се самите цели кон кои се стремиме;
Клиентите ни даваат шанса да го подобриме сопствениот бизнис и подобро таму, компанијата, ние не сме таму за да ги сожалуваме нашите клиенти или нашите клиенти да чувствуваат дека ни даваат услуги, ние сме тука да служиме, а не да ни се служи.
Клиентите не се наши противници и не сакаат да бидат вклучени во битка на памет, ќе ги изгубиме кога ако имаме непријателски односи;
Клиенти се оние кои ни носат барања, наша одговорност е да ги задоволиме нивните барања и да им дозволиме да имаат корист од нашата услуга.
 
Нашата визија
Нашата визија е да бидеме најголемиот снабдувач на апарати за домаќинство во светот, да им обезбедиме на сите заедници ширум светот пристап до прекрасен и здрав живот каде што напорната и одзема многу време може да се претвори во едноставна, заштеда на време, заштеда на енергија и рентабилен луксуз што сите треба да можат да си ги дозволат.
 
Да се ​​постигне нашата визија е едноставно.Продолжете со нашите одлични деловни стратегии за да можат да дојдат до совршена реализација.Да продолжиме со нашиот обемен план за истражување и развој за да можеме да напредуваме во промени и подобрувања во квалитетот заедно со инвестирање во нови возбудливи производи.
 
Раст и развој
Феилонг ​​расте сè побргу и секоја година што минува се чини дека воведува огромни скокови до големина.Со преземањето на неколку нови компании и плановите за стекнување на уште неколку, ние имаме намера да ги фокусираме на нашите цели и вредности и да обезбедиме квалитетот да остане ист.Во исто време, ќе продолжиме да го продолжиме нашето истражување и развој на стари производи за да се осигураме дека тие се со најголем можен квалитет и да започнеме со продолжување на новите генерации на производи кои ќе ја прошират нашата вкупна понуда на услуги за клиентите.
 
Ние како компанија имаме за цел да обезбедиме услуга која е со исклучителен квалитет и останува вредност за парите за да можеме да ја подобриме семејната благосостојба низ целиот свет.
 
Би сакал лично да ви посакам добредојде на сите во Феилонг ​​и се надевам дека нашата заедничка иднина може да ни донесе на двајцата богатство на успех.
 
Ви посакуваме успех, богатство и добро здравје
г. Ванг
претседател и извршен директор
 

Времеплов на Феилонг

Уживајте во разликата / Feilong International Trade

Фабрички фотографии

БРЗИ ЛИНКОВИ

ПРОИЗВОДИ

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ

Тел: +86-574-58583020
Телефон:+86-13968233888
Е-пошта: global@cnfeilong.com
Додадете: 21-ти кат, 1908 # патот Северен Ксинченг (Палата TOFIND), Цикси, Жеџијанг, Кина
Авторски права © 2022 Feilong Домашен апарат. Мапа на сајтот  |Поддржано од leadong.com